Indbydelser

Hvis du oensker at faa vores staevne indbydelser direkte i din E-mail, saa send din adresse til os, eller at faa jeres staevner med paa vores side, saa send os indbydelsen

2021
1. januar Internationale spilleregler tilpasset DGI!

Regelsaet gaeldende fra 1. januar 2021
2024
1. januar
Aktivitetskalender
DGI Soenderjylland - Petanque

Aktiviteter 2024

1. april
DGI Soenderjylland - Petanques
Sommerturnering for 4-mandshold starter!

Sommerturneringsfolder DGI Soenderjylland 2024

Holdkort 4-mandshold 2024

Resultatindberetning paa nedenstaaende link:

4-mandshold - DGI Soenderjylland Petanque 2024


13. april Vinspil i AAIG Petanque kl. 13.00

Se oversigt her
14. april Foevling Petanque
afholder Foevling Foraar 2024


Se indbydelse her
17. april
Vinspil i Augustenborg kl. 18.00

Se oversigt her

Ved Augustenborghallerne:

Kettingvej 19 A, 6440 Augustenborg
18. april Vinspil i Bredebro kl. 18.30

Se oversigt her
20. april
AAIG Petanque og Soegaard Petanque Klub
afholder Aabenraa Strandpetanque kl. 10.00

Se indbydelse her
27. april
DGI Soenderjylland - Petanque
afholder SM for Doublehold 2024 i AAIG

Se indbydelse her

29. april Vinspil i Hjordkaer kl. 18.30

Se oversigt her
30. april Roedvinsturnering i Soegaard Petanque Klub kl. 18.30

Se oversigt her
1. maj Vinspil i Haderslev Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
4. maj
DGI Sydvest afholder
Landsdelsholdsstaevne for 4-mandshold
ved Landsbyhuset i Foevling

Indbydelse for Soenderjyder

Indbydelse for Region Syd

7. maj Vinspil i Bov IF Petanque kl. 14.00

Se oversigt her
9. maj Vinspil i AAIG Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
11. maj Doublestaevne i AAIG Petanque

Se indbydelse her
15. maj
Vinspil i Augustenborg kl. 18.00

Se oversigt her

Ved Augustenborghallerne:

Kettingvej 19 A, 6440 Augustenborg
16. maj Vinspil i Bredebro kl. 18.30

Se oversigt her
18. maj Bredebro IF Petanque
afholder Doublestaevne kl. 9.30

Se indbydelse her
25. maj Foraarsstaevne i Hjordkaer

Se indbydelse her
27. maj Vinspil i Hjordkaer kl. 18.30

Se oversigt her
28. maj Roedvinsturnering i Soegaard Petanque Klub kl. 18.30

Se oversigt her
4. juni Vinspil i Bov IF Petanque kl. 14.00

Se oversigt her
5. juni Vinspil i Haderslev Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
8. juni
DGI Soenderjylland - Petanque
afholder SM for Triplehold i Hjordkaer

Indbydelse foelger!

13. juni Vinspil i AAIG Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
14. juni Midsommerstaevne i Soegaard Petanque Klub
Socialturnering over 3 runder!

Indbydelse foelger!
15. juni Midsommerstaevne i Soegaard Petanque Klub
Double med fast makker!

Indbydelse foelger!
16. juni Midsommerstaevne i Soegaard Petanque Klub
Socialturnering over 5 runder!

Indbydelse foelger!
19. juni
Vinspil i Augustenborg kl. 18.00

Se oversigt her

Ved Augustenborghallerne:

Kettingvej 19 A, 6440 Augustenborg
20. juni Vinspil i Bredebro kl. 18.30

Se oversigt her
24. juni Vinspil i Hjordkaer kl. 18.30

Se oversigt her
25. juni Roedvinsturnering i Soegaard Petanque Klub kl. 18.30

Se oversigt her
29. juni Doublestaevne i Bov IF Petanque

Indbydelse foelger!
2. juli Vinspil i Bov IF Petanque kl. 14.00

Se oversigt her
3. juli Vinspil i Haderslev Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
7. juli
DGI  Soenderjylland Petanque
afholder SM i single i Soegaard!

Indbydelse foelger!

11. juli Vinspil i AAIG Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
13. juli
DGI Soenderjylland - Petanque
afholder Doublestaevne
paa Lakolk Strand paa Roemoe

Indbydelse foelger!

15. juli DGI Soenderjylland - Petanques
Sommerturnering for 4-mandshold slutter!
17. juli
Vinspil i Augustenborg kl. 18.00

Se oversigt her

Ved Augustenborghallerne:

Kettingvej 19 A, 6440 Augustenborg
18. juli Vinspil i Bredebro kl. 18.30

Se oversigt her
20. juli
DGI Soenderjylland - Petanque
afholder SM for 6-mandshold i AAIG

Indbydelse foelger!

29. juli Vinspil i Hjordkaer kl. 18.30

Se oversigt her
30. juli Roedvinsturnering i Soegaard Petanque Klub kl. 18.30

Se oversigt her
3. august Klubmesterskab i Double i Soegaard Petanque Klub

Indbydelse foelger!
4. august Klubmesterskab i Triple i Soegaard Petanque Klub

Indbydelse foelger!
4. august Foevling Petanque
afholder Foevling open 2024


Se indbydelse her
6. august Vinspil i Bov IF Petanque kl. 14.00

Se oversigt her
7. august Vinspil i Haderslev Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
8. august Vinspil i AAIG Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
11. august Klubmesterskab i Single i Soegaard Petanque Klub

Indbydelse foelger!
14. august
Vinspil i Augustenborg kl. 18.00

Se oversigt her

Ved Augustenborghallerne:

Kettingvej 19 A, 6440 Augustenborg
15. august Vinspil i Bredebro kl. 18.30

Se oversigt her
18. august
DGI Soenderjylland - Petanque
afholder SM for 4-mandshold i Ballum

Indbydelse foelger!

26. august Vinspil i Hjordkaer kl. 18.30

Se oversigt her
27. august Roedvinsturnering i Soegaard Petanque Klub kl. 18.30

Se oversigt her
30. august Natpetanque i Soegaard Petanque Klub

Indbydelse foelger!
31. august Efteraarsstaevne i Hjordkaer

Indbydelse foelger!
3. september Vinspil i Bov IF Petanque kl. 14.00

Se oversigt her
4. september Vinspil i Haderslev Petanque kl. 13.00

Se oversigt her
7. september Bredebro IF Petanque
afholder Doublestaevne!

Indbydelse foelger!
8. september Septemberstaevne i Soegaard Petanque Klub
Double med fast makker!

Indbydelse foelger!
12. september Vinspil i AAIG Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
14. september Doublestaevne i AAIG Petanque

Indbydelse foelger!
18. september
Vinspil i Augustenborg kl. 14.00
Bemaerk tidspunkt!

Se oversigt her

Ved Augustenborghallerne:

Kettingvej 19 A, 6440 Augustenborg
19. september
Vinspil i Bredebro kl. 18.00
Bemaerk tidspunkt!
Kaaring af aarets 3 bedst placerede spillere!
Der serveres snitter til alle!

Se oversigt her


28. september Doublestævne i Bov IF Petanque

Indbydelse foelger!
28. september Vinspil i Hjordkaer kl. 13.00

Se oversigt her
29. september Roedvinsturnering i Soegaard Petanque Klub kl. 10.00

Se oversigt her
1. oktober Vinspil i Bov IF Petanque kl. 14.00

Se oversigt her
2. oktober Vinspil i Haderslev Petanque kl. 13.00

Se oversigt her
10. oktober Vinspil i AAIG Petanque kl. 14.00
Bemærk tidspunkt!

Se oversigt her
16. oktober
Vinspil i Augustenborg kl. 14.00
Bemaerk tidspunkt!

Se oversigt her

Ved Augustenborghallerne:

Kettingvej 19 A, 6440 Augustenborg
26. oktober Vinspil i Hjordkaer kl. 13.00

Se oversigt her
27. oktober Roedvinsturnering i Soegaard Petanque Klub kl. 10.00

Se oversigt her
5. november Vinspil i Bov IF Petanque kl. 13.00

Se oversigt her
6. november Andespil i Haderslev Petanque kl. 13.00

Se oversigt her
9. november Vinspil i AAIG Petanque kl. 13.00

Se oversigt her
24. november Roedvinsturnering i Soegaard Petanque Klub kl. 10.00

Se oversigt her
30. november Vinspil i Hjordkaer kl. 13.00

Se oversigt her
3. december Vinspil i Bov IF Petanque kl. 13.00

Se oversigt her
14. december Vinspil i AAIG Petanque kl. 13.00

Se oversigt her
28. december Vinspil i Hjordkaer kl. 13.00

Se oversigt her
29. december Roedvinsturnering i Soegaard Petanque Klub kl. 10.00

Se oversigt her
     
     
     
     
     
     

 

1