Indbydelser

Hvis du ønsker at få vores stævne indbydelser direkte i din E-mail, så send din adresse til os, eller at få jeres stævner med på vores side så send os indbydelsen

2021
1. januar Internationale spilleregler tilpasset DGI!

Regelsæt gældende fra 1. januar 2021
2022
1. januar DGI Sønderjylland Petanques
Aktivitetskalender 2022

Aktivitetskalender 2022
1. januar Stævner i Sønderjylland 2022

Se oversigt her
1. april
Sommerturnering for Doublehold og 4-mandshold starter!

Sommerturneringsfolder DGI Sønderjylland 2022

 Holdkort Mester-rækken Double 2022
Holdkort A-rækken Double 2022
 Holdkort B-rækken Double 2022
Holdkort 4-mandshold 2022

Regelsæt  for Petanque pr. 1. januar 2021

Resultatindberetning


4. maj Haderslev Petanque afholder
vinspil kl. 18.30

Se oversigt her
7. maj
Landsdelsholdsstævne for 4-mandshold i Tarup
Spillere fra Sønderjylland
skal tilmelde sig til Conny Wolff!

Se indbydelse her


9. maj Ballum IF Petanque afholder
udendørs vinspil ved Multihuset kl. 18.30

Se oversigt her
12. maj Vinspil i AAIG Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
16. maj Rebbøl Petanque afholder Vinspil kl. 18.30

Se oversigt her
19. maj Vinspil i Bredebro IF Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
21. maj Bredebro IF Petanque afholder
Triplestævne med faste makkere kl. 9.30!

Se indbydelse her
28. maj Hjordkær Petanque afholder
Doublestævne med fast makker!

Se indbydelse her
30. maj Vinspil i Hjordkær kl. 18.30

Se oversigt her
31. maj Rødvinsturnering i Søgård Petanque Klub kl. 18.30

Se oversigt her
1. juni Haderslev Petanque afholder
vinspil kl. 18.30

Se oversigt her
4. juni
DGI Sønderjylland - Petanque
afholder SM for Triplehold

Se indbydelse her

5. juni
SdU Petanque afholder Vinspil
i Tarup kl. 13.00

Se oversigt her
Taruper Hauptstr. 53, 24943 Flensburg
ved Tarup Børnehave
6. juni AAIG Petanque afholder
Doublestævne med fast makker!
Bemærk: Ny dato!

Se indbydelse her
7. juni Bov IF Petanque afholder Vinspil kl. 14.00
Bemærk: Nyt tidspunkt!

Se oversigt her
9. juni Vinspil i AAIG Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
12. juni Ballum IF Petanque afholder
Triplestævne med faste makkere kl. 10.00!

Se indbydelse her
13. juni Ballum IF Petanque afholder
vinspil på Lakolk Strand på Rømø kl. 18.30

Se oversigt her
16. juni Vinspil i Bredebro IF Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
17. juni
Søgård Petanque Klub
afholder Midsommerstævne!
Socialturnering over 3 runder!
Vi starter med grillpølser kl. 18.00!

Se indbydelse her

18. juni
Søgård Petanque Klub

afholder Midsommerstævne!
Doublestævne med fast makker!

Se indbydelse her

19. juni
Søgård Petanque Klub
afholder Midsommerstævne!
Socialturnering over 5 runder!

Se indbydelse her

20. juni Rebbøl Petanque afholder Vinspil kl. 18.30

Se oversigt her
25. juni
Bov IF Petanque afholder
Doublestævne med fast makker kl. 9.00!
Stævnet er booket ud!
Resten kommer på venteliste!


Se indbydelse her

27. juni Vinspil i Hjordkær kl. 18.30

Se oversigt her
28. juni Rødvinsturnering i Søgård Petanque Klub kl. 18.30

Se oversigt her
3. juli
SdU Petanque afholder Vinspil
i Rieseby kl. 13.00

Se oversigt her
Holmbrook 1, 24354 Rieseby
indkørsel ved frisørsalon
5. juli Bov IF Petanque afholder Vinspil kl. 14.00
Bemærk: Nyt tidspunkt!

Se oversigt her
6. juli Haderslev Petanque afholder
vinspil kl. 18.30

Se oversigt her
10. juli DGI Sønderjylland - Petanque
afholder SM i Single!

Indbydelse følger!
11. juli Ballum IF Petanque afholder
udendørs vinspil ved Multihuset kl. 18.30

Se oversigt her
14. juli Vinspil i AAIG Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
15. juli
DGI Sønderjylland - Petanques
Sommerturnering for 4-mandshold
og Sommerturnering for Doublehold slutter!

Indbydelse 4-mandshold 2022


Indbydelse Doublehold 2022

16. juli
DGI Sønderjylland - Petanque
afholder Doublestævne på Rømø
på Lakolk Strand

Indbydelse følger!
18. juli Rebbøl Petanque afholder Vinspil kl. 18.30

Se oversigt her
21. juli Vinspil i Bredebro IF Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
23. juli
DGI Sønderjylland - Petanque
afholder SM for 6-mandshold!

Indbydelse følger!
24. juli
DGI Sønderjylland - Petanque
afholder SM for Doublehold!

Indbydelse følger!
25. juli Vinspil i Hjordkær kl. 18.30

Se oversigt her
26. juli Rødvinsturnering i Søgård Petanque Klub kl. 18.30

Se oversigt her
30. juli AAIG Petanque
afholder klubmesterskaber!
Kun for medlemmer!

Indbydelse følger!
31. juli AAIG Petanque
afholder klubmesterskaber!
Kun for medlemmer!

Indbydelse følger!
2. august Bov IF Petanque afholder Vinspil kl. 14.00
Bemærk: Nyt tidspunkt!

Se oversigt her
3. august Haderslev Petanque afholder
vinspil kl. 18.30

Se oversigt her
6. august Søgård Petanque Klub
afholder Klubmesterskab i Double!

Indbydelse følger!
7. august Søgård Petanque Klub
afholder Klubmesterskab i Triple!

Indbydelse følger!
7. august Ballum IF Petanque afholder
Doublestævne med fast makker kl. 10.00!

Se indbydelse her
7. august
SdU Petanque afholder Vinspil
i Harreslev kl. 13.00

Se oversigt her
Süderstr. 90, 24955 Harrislee
ved Harreslev Danske Skole
8. august Ballum IF Petanque afholder
udendørs vinspil ved Multihuset kl. 18.30

Se oversigt her
11. august Vinspil i AAIG Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
14. august Søgård Petanque Klub
afholder Klubmesterskab i Single!

Indbydelse følger!
15. august Rebbøl Petanque afholder Vinspil kl. 18.30

Se oversigt her
18. august Vinspil i Bredebro IF Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
21. august
DGI Sønderjylland - Petanque
afholder SM for 4-mandshold!

Indbydelse følger!
27. august Hjordkær Petanque afholder
Doublestævne med fast makker!

Indbydelse følger!
27. august Tarup UF afholder
Doublestævne med fast makker!

Indbydelse følger!
29. august Vinspil i Hjordkær kl. 18.30

Se oversigt her
30. august Rødvinsturnering i Søgård Petanque Klub kl. 18.30

Se oversigt her
2. september Søgård Petanque Klub
afholder Natpetanque!

Indbydelse følger!
3. september Bredebro IF Petanque afholder
Doublestævne med fast makker!

Indbydelse følger!
4. september
SdU Petanque afholder Vinspil
i Ladelund kl. 13.00

Se oversigt her


Karlumer Str. 1, 25926 Ladelund
ved Ladelund Ungdomsskole
6. september Bov IF Petanque afholder Vinspil kl. 14.00
Bemærk: Nyt tidspunkt!

Se oversigt her
7. september Haderslev Petanque afholder
vinspil kl. 13.00

Se oversigt her
8. september Vinspil i AAIG Petanque kl. 18.30

Se oversigt her
11. september Søgård Petanque Klub
afholder
Doublestævne med fast makker!

Indbydelse følger!
12. september Ballum IF Petanque afholder
udendørs vinspil og afslutning med brød
ved Multihuset kl. 18.00
Bemærk tidspunkt!

Se oversigt her
15. september Vinspil i Bredebro IF Petanque kl. 18.00
Bemærk tidspunkt!

Se oversigt her
17. september AAIG Petanque afholder
Doublestævne med fast makker!

Indbydelse følger!
17. september Rebbøl Petanque afholder Vinspil kl. 13.00

Se oversigt her
18. september Ballum IF Petanque afholder
Doublestævne med fast makker
i Ballum Petanque Stald kl. 10.00!

Indbydelse følger!
23. september Bov IF Petanque afholder
Jubilæumsstævne!
Der spilles Double med fast makker!

Indbydelse følger!
24. september Vinspil i Hjordkær kl. 13.00

Se oversigt her
25. september Rødvinsturnering i Søgård Petanque Klub kl. 10.00

Se oversigt her
4. oktober Bov IF Petanque afholder Vinspil kl. 14.00
Bemærk: Nyt tidspunkt!

Se oversigt her
5. oktober Haderslev Petanque afholder
vinspil kl. 13.00

Se oversigt her
8. oktober AAIG Petanque og Søgård Petanque Klub
afholder Aabenraa Strandpetanque
på Sønderstrand i Aabenraa kl. 10.00

Indbydelse følger!
13. oktober Vinspil i AAIG Petanque kl. 14.00
Bemærk tidspunkt!

Se oversigt her
15. oktober Rebbøl Petanque afholder Vinspil kl. 13.00

Se oversigt her
17. oktober Ballum IF Petanque afholder
vinspil i Ballum Petanque Stald kl. 18.30
Bemærk dato!

Se oversigt her
29. oktober Vinspil i Hjordkær kl. 13.00

Se oversigt her
30. oktober Rødvinsturnering i Søgård Petanque Klub kl. 10.00

Se oversigt her
1. november Bov IF Petanque afholder Vinspil kl. 13.00
Bemærk: Nyt tidspunkt!

Se oversigt her
2. november Haderslev Petanque afholder
vinspil kl. 13.00

Se oversigt her
12. november Vinspil i AAIG Petanque kl. 13.00

Se oversigt her
19. november Rebbøl Petanque afholder Vinspil kl. 13.00

Se oversigt her
26. november Vinspil i Hjordkær kl. 13.00

Se oversigt her
27. november Rødvinsturnering i Søgård Petanque Klub kl. 10.00

Se oversigt her
28. november Ballum IF Petanque afholder
Andespil i Ballum Petanque Stald kl. 18.30
Pris: 30,00 kr.!

Se oversigt her
6. december Bov IF Petanque afholder Vinspil kl. 13.00
Bemærk: Nyt tidspunkt!

Se oversigt her
10. december Vinspil i AAIG Petanque kl. 13.00

Se oversigt her
17. december Rebbøl Petanque afholder Vinspil kl. 13.00

Se oversigt her
25. december Rødvinsturnering i Søgård Petanque Klub kl. 10.00

Se oversigt her
27. december Ballum IF Petanque afholder Nytårsspil kl. 12.00!
Der spilles Double med fast makker
over 5 runder!
Præmier: Nytårskurve!
Pris: 30,00 kr. pr. spiller!
Tilmelding nødvendig!

Indbydelse følger!
28. december Vinspil i Hjordkær kl. 13.00

Se oversigt her
         

 

1